Chór „Dżereło”

Przez wiele lat wizytówką naszej szkoły był zespół instrumentalny Proliskyprowadzony przez śp. Bogdana Ficaka – kierownika internatu.

W 2005 r. pani Irena Boruszczak-Hubiak założyła chór  Dżereło, który godnie reprezentował szkołę w środowisku lokalnym, np. podczas Białoborskiego Kolędowania,  Dni Szewczenkowskich, koncertów w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, Szczecinie, czy podczas XIX Festiwalu Ukraińskiej Kultury w Sopocie.

Od 2010 chórem kierowała pani Justyna Moskalik. Chórzyści uświetniali ważne uroczystości szkolne i regionalne, tj. spotkania wigilijne, Dni Szewczenkowskie, uroczystości religijne. Chór reprezentował szkołę podczas XXXIX Festiwalu Ukraińskiej Twórczości Dziecięcej w Koszalinie oraz  Spotkań z Ukraińską Kulturą w Wałczu. Aktualnie pan Jewhen Bondarenko podjął się reaktywacji artystycznej działalności chóru.