2 червня наша школа гостила довголітнього Голову Об’єднання Українців у Польщі – історика – Петра Тиму, який провів живі уроки історії в ІІ і ІІІ класах. Темою зусрічі була презентація книжки Ізи Хруслінської „Sploty o Ukraińcach z Polski” – Розмови з Петром Тимою, а також дискусія на тему історичного походження наших учнів.

2 czerwca nasza szkoła miała przyjemność gościć długoletniego Przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce – historyka – Piotra Tymę, który przeprowadził żywe lekcje historii w klasach II i III. Tematem tych lekcji było zaprezentowanie książki Izy Chruślińskiej – „Sploty o Ukraińcach z Polski” – Rozmowy z Piotrem Tymą, a także dyskusja na temat historycznych korzeni naszych uczniów.

Foto – Anny Winnickiej