Вчора в нашій школі відбулась онлайн-зустріч з нагоди Всесвітнього дня поезії. Гостем зустрічі був поет, аніматор культури пан Здіслав Джевєцкій, який є автором багатьох книг. Наш гість повів нас у дивовижний світ поезії. Пан Здіслав Джевєцкій розповів про свою останню поетичну збірку „Oswajanie pustki”, а також прочитав   власні  вірші та відповів на запитання учасників зустрічі. Учні декламували свої улюблені поетичні твори  та спробували себе у ролі поета, написавши вірші за запропонованими словами.
Усі учасники могли перевірити, наскільки добре вони  знають  поезію, взявши участь у конкурсному тестуванні. Найкращі  результати показали: Ганна Тимченко (ІІІ клас LО) та Єгор Озеров (ІІ клас LО).  Вітаємо переможців!
З великою приємністю інформуємо, що книжки нашого гостя  є в шкільній  бібліотеці та  доступні читачам.

Wczoraj w naszej szkole odbyło się spotkanie online z okazji Światowego Dnia Poezji. Na spotkaniu gościliśmy poetę, animatora kultury Pana Zdzisława Drzewieckiego, który jest autorem wielu książek. Nasz gość wprowadził nas w niezwykły świat poezji. Opowiedział również o swoim najnowszym tomiku poezji „Oswajanie pustki” oraz przedstawił kilka wierszy swojego autorstwa, a także odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Chętni zaprezentowali swoje ulubione wiersze, a także wcielili się w rolę poety, układając wiersze z podanych słów.
Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę o poezji i wziąć udział w konkursowym quizie. Najlepszy wynik osiągnęli: Hanna Tymchenko (klasa III LO) oraz Yehor Ozerow (klasa II LO). Zwycięzcom gratulujemy.

Z wielką przyjemnością informujemy, że książki naszego gościa dostępne są w szkolnej bibliotece.