Uczniowie naszego liceum wraz z uczniami Szkoły Podstawowej im. Tarasa Szewczenki w Białym Borze odwiedzili Warszawę.

Pierwszego dnia zwiedzili Muzeum Neonów oraz Zamek Królewski. Spacerując po Warszawie zobaczyli również m.in. Trakt Królewski, Stare Miasto, Uniwersytet Warszawski oraz Pałac Prezydencki.

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli zwiedzaniem pięknego Pałacu Królewskiego w Wilanowie. Następnie zaproszeni przez Panią poseł Małgorzatę Prokop-Paczkowską udali się do Sejmu, gdzie spotkali się z Panią Poseł, zwiedzili budynek sejmu oraz zjedli smaczny obiad. W dalszej części dnia młodzież spacerowała po Placu Defilad, gdzie odwiedziła Grób Nieznanego Żołnierza. Podziwiali również Pałac Kultury i Nauki. Pod koniec dnia zwiedzili Muzeum Historii Żydów polskich oraz wybrali się ponownie do ogrodu Pałacu Królewskiego w Wilanowie, gdzie mogli podziwiać piękno świetlistej wystawy.

Trzeci dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli bardzo energicznie – udali się do Jump Arena. Następnie odwiedzili Ambasadę Ukrainy, gdzie spotkali się z Ambasadorem Ukrainy. Później mieli okazje zjeść pyszny obiad w ukraińskiej restauracji „U sióstr”. Po krótkim odpoczynku udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ostatniego dnia wycieczki młodzież odwiedziła Centrum Nauki Kopernik, gdzie obserwowali i doświadczali ciekawych zjawisk. Następnie uczniowie udali się na Cmentarz Prawosławny, który znajduje się na Woli, gdzie wraz z Ambasadorem Ukrainy Andrii Deshchytsia i ukraińską społecznością uczcili pamięć ofiar Hołodomoru na Ukrainie.